reede, 16. mai 2014

Õppepäev Võhmal

Täna sai limusiiniklubi maha esimese õppepäevaga - nagu lubatud nudistamisest. Suurimad tänud ses osas kuuluvad tõelistele limusiinifännidele Diana ja Arno Pärnale Vihula vallast Võhmalt. Nad võtsid kätte ja tegid ära - ja väga hästi, kohaletulnud tänasid pererahvast ja lektoreid igatahes sooja aplausiga!
Peremees Arno külalistele oma karja tutvustamas.
Esmalt andis nudistamise vajadusest, olemuses ja põhimeetodidest väga sisuka ülevaate noor loomaarst Kaisa Velström ettevõttest Westpoint Eesti OÜ. Ettevõtte eesmärk on areneda loomakasvatajate partneriteks - nii läbi nõustamiste kui praktiliste tegevuste - jõudu neile selleks! Sisukas, otsekohene ja aus jutt oli igati lootustandev.

AS Remedium tooteid lihaveistele tutvustas loomahaiguste ennetamise ja ravi ekspert Helle Sild. Ternespiima asendaja, vasikate söepasta väikestes tuubides, antikehadega kaitsevahend Scourgard, nudistamise pasta Hornex ja palju muud huvitavat - lihaveisekasvatajatel on juba millele ja kellele probleemide tekkides toetuda.
Kaisa Velström koos pererahvaga vasikat nudistamas.
Vaatasime koos Diana ja Arno karja, mis koosneb täna veel suures osas ristanditest, kuid mille suundumus on pererahva sõnul selge - 100% tõupuhas limusiinikari. Selleks on nad ka juba tõhusalt panustanud mitmete puhtatõuliste loomade soetamisega. Vaid mõne aastaga on nad saavutanud juba väga tubli tulemi.

Järgnes praktiline õppetöö Dianale ja Arnole kuuluvate loomade näitel. Modellideks oli valitud nädalane limusiinitüdruk ja juba vanem "tüdruk" grupist, mille kunstliku seemendamisega äsja vastavad kursused läbinud Diana aktiivselt tegeleb.

Nädalase vasika nudistamisel kasutasime AS Remedium poolt pakutavat pastat Hornex. Pasta ja happepulga kasutamine on vastavalt uuringutele loomadele kõige vähem stressi tekitav. Loomulikult saab seda meetodit kasutada vaid noortel vasikatel, kelle sarved ei ole veel välja kujunenud.
Vaatasime ka kuidas eemaldada sarve vanemal loomal. Seekord kasutasime trossiga saagimise meetodit koos hilisema kõrvetamisega.
Mõlemad toimingud viis edukalt läbi loomaarst Kaisa Velström, kellest lihaveisekasvatajad loodetavasti ka edaspidi kuulevad, temalt abi saavad.

Noor "modell" sai endale lõpetuseks teibitud peakaunistuse - et ema meie tööd ei nulliks ...
Loodame, et osalejad hakkavad nudistamist nüüd oma karjades julgemalt kasutama, sest kõik ju nõustuvad, see tagab suurema ohutuse nii loomadele kui kasvatajale ning mis mitte vähetähtis - võimalus oma loomi elusloomadena/tõuloomadena müüa, suureneb märkimisväärselt.

Ja veelkord - kõigi osalejate tänud perenaisele maitsvate küpsetiste eest, need olid tõeliselt head!