neljapäev, 24. aprill 2014

Limusiinide oksjon Soomes

Oleme limusiinikasvatajaid ikka kursis hoidnud ettevalmistustega, mida teeb Soome limusiinikasvatajate ühendus oma suure kevadise oksjoni ettevalmistamisel - kes pole seda infot saanud, palun kontrollige, kas olete oma meiliaadressi ikka klubile andnud/uuendanud.

Soome limusiinivasikas (foto: Soome Limusiinikasvatajate Ühendus)

Soome kolleegide töö on viimasel ajal olnud imetlusväärne. Limusiinikasvatajate ühendus on muutunud väga aktiivseks, elujõuliseks, ja mis vast kõige tähtsam, ühtseks. Seda oli eriti tunda eelmise aasta juubelipeol.

Nad on aastaid teinud tööd oma toodangule parema kodumaise müügikanali loomiseks. Ning väikese, aga motiveeriva, kadedusega tuleb tunnistada, et sellega ka hakkama saanud. Limousin Gourmee kaubamärk kogub Soomes tuntust ning kasvatajad on hinnaga väga rahul. Sellest projektist ning vastavate kogemuste rakendamisest Eesti tingimustes, räägime kunagi hiljem.

Täna aga presenteeriks veel 26.aprillil Alavieskas (u 600km Helsingist) toimuvat limusiinipullide oksjonit, kuna välja on antud oksjoniloomade kataloog, mille leiate siit

Tähelepanuväärne on see, et oksjonile on kogutud nii suur hulk loomi ning nende vanus ulatub kahe aastani. Loomad on igakülgselt testitud, hinnatud ning nende tulemustega on kasvatajaid regulaarselt kursis hoitud. Paljudele loomadele on tehtud genoomitest limusiinide sünnimaal Prantsusmaal - see annab kasvatajatele arusaama loomade võimalike aretusomaduste osas võrreldes Prantsusmaa loomadega.
Soome limusiinid (foto: Soome Limusiinikasvatajate Ühendus)

Loodame, et saame ka Eestis ükskord "kännu tagant minema" ja oma parimate noorpullide testimist edendada - nüüd on lähemal õppimas käia. Seda enam, et selle testimise "süda" on Limusiinikasvatajate ühendus, keda abistasid aretusorganisatsioonid, ning "vereringe" üks aktiivne talu, kus kõik praktilised tegevused aset leidsid. Ehk tuleks eeskuju võtta!?