kolmapäev, 19. märts 2014

Noor tõupull Tammetõru talust sai juurdekasvuks üle 3 kilogrammi päevas!!!

Meieni on jõudnud järjekordsed andmed noorte tõupullide kaalumisest Märjal ja Keavas. Rõõmsa üllatusega võime tõdeda, et parima juurdekasvu on sellel kaalumisvahemikul saavutanud Tammetõru talust pärit limusiini tõugu noorpull - 3,037 kg/ööpäevas!!!

Tammetõru talu peremees Raul Kukk: "See on küll meeldiv üllatus. Tegelikult on ka teised Prantsusmaalt pärit pulli EDFOU vasikad ilusad, kuid ma olen olnud tagasihoidlik nuumaja. Seda juurdekasvunumbrit kuulates ... paneb mõtlema ."
Õnnitlused Raulile!

EDFOU - Balsa poeg
 Samas teame, et aretusotsused peavad olema alati tasakaalus. Limusiinide sünnimaalt toodud EDFOU on teatavate äärmuslike näitajatega tuntud pulli BALSA poeg. BALSA poegimisindeks IFNais on 81 ning samal ajal juurdekasvu (CRsev) ja skeleti (DSsev) arenguindeksid vastavalt 114 ja 119. Ilma äärmuslike juurdekasvu ja skeleti indeksiteta ei oleks BALSA oma konkurentsitult madalaima (madalam isegi kui MAS DU CLO) poegimisindeksiga kuidagi sinna tabelisse saanud. Seega on seda pulli võimalik kasutada vaid suurtel ja samas kerge poegimisega lehmadel. Rauli jutust võis välja lugeda, et  kahjuks on "EDFOU oma isa poeg" ...

Loodame, et Tammetõru talu testimisel olev "noormees" on pärinud juurdekasvugeenid oma vanaisalt, kuid tagab uuele omanikule siiski kerged poegimised - Soomest Metsa-Paavola talust pärit emaliin, annab selleks igal juhul igati lootust. Ostjatel on mille üle pead murda!

Tuletame veel meelde, et Eesti päritolu pullid tulevad oksjonile Maamessil aprilli lõpus, Taanist pärit pullid aga 16.aprillil Keavas. Kaalumistulemused leiad allpool olevatest failidest. Põhjalikumad andmed aga siit.