neljapäev, 2. jaanuar 2014

"Aquitanima tour" - võimalus tutvuda tipptasemel lihaveisekasvatusega Prantsusmaal

Akvitaania on piirkond Prantsusmaa edelaosas, otse Biskaia lahe kaldal. Lõunasse jääb juba  Hispaania ning seega loetakse Akvitaania osaks ka Põhja-Baskimaad. Rohkem ehk ütleb meile linnanimi Bordeux, sest just see veinikaubanduse keskus on ka ligi 3 miljoni elanikuga Akvitaania pealinnaks.

Prantsusmaa riik investeerib enda laiale maailmale tutvustamisse igal aastal väga suuri summasid. Korraldatakse väga palju näitusi, messe, aga ka lihtsalt ringkäike - ikka selleks, et rohkemad inimesed saaksid tundma Prantsusmaad, sealseid inimesi, sealsete veinimeistrite poolt valmistatud veine ning farmerite poolt kasvatatud tõuloomi.

Eee ... kas üks kasvataja on liialt veini joonud ... (foto: "Aquitanima Tour")
 Aquitanima tour  on just üks selliseid üritusi, mille käigus on võimalik tutvuda piirkonnas limusiini, akviteeni heleda ja pazadaisi tõugu veiseid kasvatavate farmidega.
Eelmisel aastal käis sellel tuuril ka ETKÜ ja Seltsi ühisdelegatsioon, kelle lühikirjeldust nähtust võite lugeda ajakirjast Tõuloomakasvatus (2013-2).

Blonded "väljanäitusel" (foto: "Aquitanima Tour")

Soovitame seda kindlasti teha, sest juba jaanuaris peame otsustama, kas hakkame korraldama oma delegatsiooni saatmist sellel aastal korraldatavale tuurile, mis leiab tõenäoliselt aset ajavahemikul 21.-26. maini (tuur 21.-23.mai; näitus 24.-26.mai).
Miks jaanuaris? Aga sellepärast, et juhul kui soovime seda õppereisi siiski korraldada, on mõistlik esitada veebruaris ka vastav toetustaotlus PRIA-le.

Nii et ... hakakem oma selle aasta tegevusi põhjalikumalt planeerima. Detailsemat lisainfot saadame aga juba meilitsi!