reede, 6. detsember 2013

Pullide internetioksjon Taanis

Eestis on juba mitmeid aastaid sügiseti ligi 20 parimat noort puhtatõulist pullvasikat testimiseks kokku kogutud. Protsessi on korraldanud ETKÜ, kes sellel aastal suurendas testgruppi veel ka Taanist ostetud noorte pullidega. Loodetavasti saame juba varsti ka esimesi tulemusi analüüsida ning kevadel kõik noorte pullide oksjonil osaleda.

Sarnane testimisskeem töötab ka Taanis, kuid seal hakkab selle aasta test lõpule jõudma. Ning finaal tõotab tulla põnev - aset leiab esimene internetipõhine pullioksjon!
Taani Limusiinikasvatajate Assotsiatsiooni aretuskomitee peab nüüd otsustama, millised nende poolt farmeritelt soetatud pullid lähevad edasi spermatestiga, millised müüakse kasvatajatele tõupullideks ja millised saadetakse lihakombinaati kui aretuses mittekasutatavad. Oleme oma klubi poolt protsessi vastu huvi tundnud ning pole võimatu, et jaanuari lõpus on ka Eesti kasvatajatel Taani testpullide oksjonil võimalik interneti kaudu osaleda. Saame näha!

Limusiinipullid Taanis (foto: Taani LiKA koduleht)

Seega - sidemed, mis tekkisid Soome limusiinikasvatajate aastapäevapidustustel on nüüd ka tulemusi andmas - loodetavasti hakkab limusiinikasvatajate tegevusist ümber Läänemere informatsioon senisest palju laiemalt levima: oksjon Taanis, seminar Soomes, arendusprojektid Rootsis ... kui need tegevused võiks ka teistele huvi pakkuda, jagatakse seda informatsiooni omavahel loodetavasti nüüdsest aegsasti.
Limusiinide näitus Taanis (foto: Taani LiKA koduleht)

Kes soovib oksjonist rohkem informatsiooni, siis inglise keeles saate seda lugeda Taani Limusiinikasvatajate Assotsiatsiooni kodulehelt. Testist saab lugeda siit.

Jälgi blogi!